KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17223360
nr 1722 3360
Eugen Ridderstolpe
(1858-1940), Sverige
Oljemålning, Signerad, Vintermotiv. Olja på pannå, 47x65 cm, yttermått inklusive ram: 60x75
Eugen Ridderstolpe, svensk bildkonstnär född 1858, död 1940.
Utrop:
500 kr
måndag 8 september 2025
kl 19:56:39
Eugen Ridderstolpe
Läs mer om Eugen Ridderstolpe